MUR2100ERLG
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MUR2100ERLG
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Ir - Reverse Current : 2 uA
Package / Case : DO-41
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Max Surge Current : 35 A
Vf - Forward Voltage : 940 mV
Packaging : Reel
Vr - Reverse Voltage : 100 V
Configuration : Single
Series : MUR2100E
Recovery Time : 20 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 2 A
Manufacturer : onsemi
Description : Rectifiers 1000V 2A UltraFast