DMA261010R
Current - Collector (Ic) (Max) : 100mA
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Transistor Type : 2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Frequency - Transition : -
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 250mV @ 500µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50V
Supplier Device Package : Mini5-G3-B
Resistor - Base (R1) : 10kOhms
Mfr : Panasonic Electronic Components
Resistor - Emitter Base (R2) : 10kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) : 500nA
Power - Max : 300mW
Package / Case : SC-74A, SOT-753
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 35 @ 5mA, 10V
Base Product Number : DMA26101
Contact Now
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 2 PNP - Pre-Biased (Dual) 50V 100mA 300mW Surface Mount Mini5-G3-B